Украйна с първа победа в историята си над Испания

09:59, 14.10.2020
Чете се за: 00:55 мин.
украйна първа победа историята испания

Жълто-сините постигнаха първи успех срещу "Ла Фуриа" след минималното 1:0 на Олимпийския стадион в Киев и по този начин нанесоха на футболистите на Луис Енрике първа загуба от 14 мача насам.

Тази победа завърза много битката за първото място в тази група, тъй като лидерът Испания е само с точка аванс пред 2-ия и 3-ия в класирането, Германия и Украйна.

Двубоят в Киев беше белязан от много атрактивна игра, като през първата част гостите бяха по-активни. До 15-та минута испанците имаха две чудесни възможности да отбележат, но и в двата случая вратарят Георги Бущан показа класа и отрази удари на Родриго и Ансу Фати.

До края на полувремето Серхио Рамос също опита да застраши украинската врата след изпълнение на пряк свободен удар, но неуспешно.

В началото на втората част Украйна имаше претенции за дузпа, които обаче бяха подминати от съдията Павел Жил

Гостите отговориха с няколко добри ситуации, в които отново обаче вратарят Бущан беше последното препятствие пред гола.

Така се стигна до 76-та минута, когато Виктор Циганков получи чудесен извеждащ пас и с прецизен удар, матира Давид Де Хеа, който беше излязъл много пред своята голлинията.

До края, очаквано, Испания се хвърли в търсене на изравнителен гол, но безупречният Бущан отново запази вратата си суха.

По този начин украинците записаха първата си победа в историята над Испания, въпреки всичките проблеми с, контузени и заразени с коронавирус, футболисти.

"Ла Фуриа" остава лидер в подреждането със седем точки, една повече от Германия и Украйна. На дъното е Швейцария с само два пункта.

Борисов: България е увеличила три пъти нетните активи на глава от населението
В заключителен етап е строежът на платното за София на виадукта при тунел "Железница" на АМ "Струма"