Унион (Берлин) надви РБ Лайпциг и излезе 4-ти в Бундеслигата

10:40, 04.12.2021
унион берлин надви лайпциг излезе бундеслигата

Отборът на Унион (Берлин) спечели с 2:1 домакинството си на РБ Лайпциг и по този начин се изкачи до 4-то място в класирането на германската Бундеслига.

Столичани вече са с актив от 23 точки, което е с една повече от 5-ия Фрайбург, който утре гостува на Борусия (Мьонхенгладбах). Междувременно, РБ Лайпциг остава на 8-та позиция с 19 пункта.

Двубоят започна по мечтан начин за домакините, които поведоха още в 6-та минута чрез Тайво Авоний, който се разписа от близка дистанция.

Отговорът на "биковете" обаче не закъсня и още в 13-та минута равенството бе възстановено след мощен изстрел от дистанция на Кристофър Нкунку.

Унион обаче стигна до трите точки в 57-та минута след заучено изпълнение на ъглов удар. Изстрел на футболист на домакините рикошира в тялото на противников защитник, но топката стигна до Тимо Баумгартъл, който от непосредствена близост нямаше как да сбърка, носейки трите точки на своя тим.