Пирин Разлог Левски
Снимка: Start-photo.bg
20:28, 09.12.2022
Чете се за: 03:27 мин.

Левски се завърна на победния път. В зала "Левски София" волейболистите на старши треньора Николай Желязков се наложиха с 3:0 гейма (25:22, 25:18, 25:16) над Пирин Разлог в среща от 10-ия кръг на волейболния елит.

Това бе последен домакински мач за "сините" през 2022 г. След него те събраха 24 точки от 8 победи и 2 загуби и заемат второ място във временното класиране зад лидера "Монтана" (24 т. 9/1).

В първата част срещу "Пирин" столичани успяха да вземат добър аванс, но след 18:13 гостите успяха да наваксат. Тогава Желязков смени разпределителя си, като на мястото на Симеон Николов влезе Стоил Палев.

Левскарите пречупиха съперника с 25:22, а в останалите 2 гейма бяха по-убедителни и заслужено ликуваха с чиста победа.

Най-резултатен отново бе 18-годишният диагонал Венислав Антов със 17 точки. 3 от тях дойдоха след блокади. Именно в този елемент "сините" се представиха много силно, записвайки цели 16 точки с успешно стопиране на противникови атаки.

Най-много блокади записа Светослав Гоцев - 4. Също 3 добави другият център Лазар Бучков. Иначе втори по резултатност бе аржентинецът Алехандро Торо с 12 точки, а Гоцев се отчете с 10.

Дебют за мъжкия състав направи юношата Даниел Павлов, който успя да запише и точка от начален удар. За MVP на срещата бе избран Палев.

Левски завършва годината с гостуване на "Берое". Мачът в Стара Загора е на 16 декември от 18.00 часа.

В друг шампионатен мач Монтана се наложи над Славия с 3:0 гейма (25:19, 25:16, 27:25) в зала "Панайот Пондалов" в столицата.

В последното си гостуване за годината лидерите в класирането записаха чиста победа над столичани. Гостите заслужено се поздравиха с успеха след като доминираха в играта в хода на целия мач. Домакините имаха аванс в резултата за кратко само в началото на заключителната трета част.

Виктор Недялков бе най-резултатен с 12 точки, докато за най-полезен бе избран резервата от тима на победителите Димитър Калчев с 11 пункта.

Монтана остава на върха в подреждането с 8 успеха и 2 поражения, докато Славия се намира на предпоследната 11-а позиция с актив от 1 победа и 9 загуби.

В третия мач от деня Дея спорт Бургас победи Черно море с 3:1 гейма (29:27, 23:25, 25:20, 25:17) в зала "Младост".

Най-резултатен бе Валентин Братоев от отбора на победителите с 21 точки.

Дея спорт заема 6-ата позиция с 5 победи и 5 загуби, докато Черно море е 8-и с 4 успеха и 6 поражения.

Специално за БНТ: Българинът, изработил камерите за мисията "Артемис I"