В Чехия работещите вече задължително се тестват два пъти седмично, независимо дали са ваксинирани или преболедували COVID-19.
Мярката засяга както служители на фирми, така и самоосигуряващи се лица.
Здравните власти в страната се надяват по този начин да овладеят разпространението на Омикрон.
Само в неделя в Чехия има регистрирани над 7200 случая – два пъти повече от неделя предишната седмица.
Докога ще продължи тестването на работещите – засега не се уточнява. Но най-вероятно мярката ще е в сила със седмици.
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг