Тя беше осъдена за присвояване на обществени средства
Френският крайнодесен лидер Жордан Бардела призова привържениците на "Национален сбор" да се съберат в центъра на Париж в подкрепа на лидера на партията Марин льо Пен.

снимка: БТА
Инициативата е във връзка с решението на френски съд, който призна Льо Пен за виновна по делото за отклоняване на европейски средства. Льо Пен е лишена от правото да заема обществени длъжности в продължение на 5 години, което практически я лишава от възможността да участва в президентските избори през 2027 г.
Най-ново проучване, оповестено днес, сочи, че две години преди вота Марин Льо Пен и Жордан Бардела събират повече от 30% подкрепа - далеч преди опонентите им в президентската коалиция. Очаква се Льо Пен и Бардела да направят изказвания на митингите в Париж днес.
Лъв XIV в Испания: Социалните теми и въпроси за миграцията ще бъдат акцент в програмата му
82 години след десанта в Нормандия: Различна визия на САЩ за традиционните съюзници
Корпорация КУБ доброволно е премахнала на оградата в местност „Баба Алино“
Пожарникарите герои от „Челопешко шосе“: Как беше предотвратена още по-тежка трагедия?
Борис Бонев: МВР трябва да проверява шофьори със скъпи коли и да действа на терен срещу гонките