Новината съобщи сръбският президент Александър Вучич

новак джокович добави златен медал олимпийски игри списъка трофеи
09:25, 07.08.2024

Скоро в Сърбия ще започне строеж на музей, посветен на водещия сръбски тенисист Новак Джокович, съобщи сръбският президент Александър Вучич, цитиран от националната телевизия РТС.

„Скоро ще започнем строеж на музей на Новак Джокович, за да покажем колко уважаваме това, което е направил, но и да привлечем туристи“, каза Вучич по време на обиколка на строежа на сръбския Национален стадион в Сурчин край Белград.

„Знаете ли колко китайските държавници ценят Новак – вижда се, когато искате да им подарите ракета на Новак Джокович, а те не смеят да приемат подаръка, защото смятат, че е твърде скъп“, допълни той.

Строежът на сръбския Национален стадион започна на 1 май тази година и е предвидено да има капацитет от 52 000 седалки и 4500 паркинг места. Същевременно тече строежът и на комплекс за изложението ЕКСПО, което ще се проведе в Белград през 2027 г.

По думите на сръбския президент Белград се превръща в център на целия регион – не само на бивша Югославия, но и на по-широкия регион, благодарение на тези проекти.

„Искам хората да видят колко се строи и колко се работи, да се гордеят със страната си“, подчерта Вучич.

Рафаел Надал няма да участва на Откритото първенство на САЩ
00:43, 08.08.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Три години след като бе нокаутиран във финала, Олександър Хижняк стана олимпийски шампион по бокс
00:39, 08.08.2024
Дания и Словения оформиха втория полуфинал на мъжкия турнир по хандбал в Париж
00:33, 08.08.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Американски и японски състезатели по фигурно пързаляне получиха медалите си след наказанието на Камила Валиева
Чете се за: 02:12 мин.
Олимпийският шампион по бокс Баходир Джалолов стигна до мача за титлата в супертежка категория
00:07, 08.08.2024
Китай победи Белгия с дузпи и се класира на финал в турнира по хокей на трева за жени
00:04, 08.08.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Сърбия надигра Гърция, САЩ и Унгария спечелиха с дузпи на четвъртфиналите на олимпийския турнир по водна топка за мъже
23:57, 07.08.2024
Емил Будинов пред БНТ: Семен Новиков е мобилизиран от първия ден в олимпийското село (ВИДЕО)
23:38, 07.08.2024
Парк Тае-джоон стана олимпийски шампион в категория до 58 кг на турнира по таекуон-до за мъже
23:35, 07.08.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Панипак Вонгпатанакит защити олимпийската си титла в категория до 49 кг на турнира по таекуон-до за жени
23:30, 07.08.2024
Чете се за: 00:40 мин.