Сръбският Кризисен щаб за борба с разпространението на коронавируса прие нови мерки, сред които задължително носене на защитни маски и на открито, считано от 16 октомври, съобщава телевизия Ен 1.
Местните кризисни щабове вече няма да могат да издават разрешения за събиране на повече от 30 души. От днес маски ще носят всички, постоянно, и на закрито, и на открито, съобщи д-р Дария Кисич Тепавчевич, член на Кризисния щаб. Контролът на спазването на всички досегашни мерки ще бъде засилен.
От понеделник зала "Арена" отново става временна COVID болница.
Работното време на заведенията остава до 23:00 часа и там са в сила досегашните мерки - носене на маски във всички ситуации освен когато седите на масата. Всички заведения трябва да имат отговорни служители, които да наблюдават за стриктно спазване на всички превантивни мерки.
Броят на заболелите в Сърбия постепенно се увеличава и макар ситуацията да е по-благоприятна, отколкото в други европейски страни, това не бива да ни успокоява, защото вирусът има голям потенциал за бързо разпространение и всички трябва да се постараем да спрем това, добави д-р Кисич Тепавчевич.
Искаме да действаме превантивно, да не реагираме чак когато имаме запълнени капацитети, преуморени хора, преживяхме това и няма причини да не се учим от собствените си и от чуждите грешки. Когато сме се държали отговорно сме имали резултати, допълни и министърът на здравеопазването Златибор Лончар.
Заради стачка: Два круизни кораба с близо 8000 души на борда не акостираха на Санторини
Без вода са два туристически района на Халкидики, където почиват много българи
На косъм от трагедия: Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала (ВИДЕО)
Лидерите от Е5: Нашите държави ще защитават европейското и трансатлантическото единство
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"