Увеличава се броят на положителните случаи с Covid-19 в Сърница. На този етап обстановката в града е спокойна. Според националните здравни власти огнището е в завод за играчки в град Доспат, а трудността при овладяване на този център на инфекцията идва от това, че в предприятието работят хора от три области.
Обмисля се предложение всички работещи в предприятието да бъдат поставени под карантина.
Набелязаните мерки се изпълняват, контактните лица и заразените са поставени под карантина, засега обстановката е спокойна, заяви Айтен Туджар, говорител на Община Сърница. Към момента се издирват контактни лица и такива, които проявяват симптоми.
Създадена е организация, тъй като днес започва и изплащането на пенсии.
Вижте и още във включването на Мариела Хубинова.
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг
Президентът Йотова изрази съпричастност към венецуелския народ след земетресенията
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг