Валенсия се върна към победите в Испания след минимален успех срещу Райо Валекано

валенсия върна победите испания минимален успех райо валекано
22:17, 19.12.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Отборът на Валенсия надигра Райо Валекано с 1:0 като гост в мач от 18-ия кръг на испанската Ла Лига, а единственото попадение за гостите вкара Серхи Канос в 61-ата минута.

Преди този гол обаче домакините бяха тимът, който стоеше по-добре на терена, но през първото полувреме пропуски направиха Иси Паласон и Флориан Льожон.

Малко след като изтече първият час игра обаче, Серхи Канос получи топката на границата на наказателното поле, напредна и със силен диагонален изстрел матира стража Столе Димитревски.

В добавеното време на срещата гостите останаха с човек по-малко след изгонването на Тиери Кореа, но в крайна сметка това не повлия на изхода от срещата и така "прилепите" прекъснаха серията си от пет поредни мача без успех в шампионата.

Със спечелените три точки тази вечер в Мадрид Валенсия събра 23 и остава на 10-ото място в подреждането, докато Райо Валекано е 11-и с 20.