Валентин Антов игра един час при шампионатно равенство на Монца

15:26, 08.04.2023
Чете се за: 01:47 мин.
монца преотстъпва валентин антов края сезона твърдят италия

Двубоят между Удинезе и Монца от 29-ия кръг на Серия А завърши при резултат 2:2. Българският национал Валентин Антов бе титуляр и игра 1 час за гостите.

Възпитаниците на Андреа Сотил наложиха домакински натиск на стадион "Дачия Арена" в Удине и поведоха в 18-ата минута. Санди Ловрич се разписа с удар в долния десен ъгъл.

След почивката гостите възобновиха равенството. Андреа Колпани направи резултата 1:1.

В 55-ата минута Валентин Антов получи жълт картон за нарушение, а 5 минути по-късно българският национал бе заменен от Лука Калдирола.

Играчите на Рафаеле Паладино обаче стигнаха до обрат в 56-ата минута. Николо Ровела стреля в горния десен ъгъл за 2:1. Монца е отборът с най-много италиански полузащитници, отбелязали повече от един гол през настоящата кампания в Серия А - петима.

В последната минута на редовното време домакините получиха дузпа след нарушение на Андреа Петаня. Бето оформи крайния резултат с точно изпълнение на наказателния удар.

Удинезе заема 10-ата позиция в класирането с актив от 38 точки. Монца се намира на 13-ото място в подреждането с 35 пункта.