Държавният секретар на Министерския съвет на Унгария Миклош Шолтес благодари на България за опазването на границите на Европейския съюз и за грижата за българската общност в Унгария. Той е у нас по повод националния ни празник 3 март.
Шолтес се срещна със заместник-председателя на Народното събрание Валери Симеонов. В делегацията са и представители на българското етническо малцинство в Унгария. Те благодариха за отпуснатите 1 млн. евро от страната ни за изграждането на нов български културно-образователен център в Будапеща. За работата си в помощ на българската общност Валери Симеонов получи от сънародниците ни наградата "3 март".
"Всички българи, които живеят в Унгария, са с български паспорти, тъй като във всички тези години, в целия този двайсти век и до момента, когато българска майка забременее, тя идва и ражда в България. Това може би не го знаете. Затова почти всички от тях са с български паспорти", заяви Валери Симеонов.
Пламен Абровски: В бюджета са предвидени 170 млн. евро за земеделските производители по т. нар. иранска помощ
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра