Ванеса Ферари най-после спечели олимпийско отличие

Ванеса Ферари
14:15, 02.08.2021

Състезателката по спортна гимнастика на Италия, която има български корени, Ванеса Ферари спечели своя дългоочакван медал от Олимпийски игри.

Сребърното отличие във финала на земя беше окичено на гърдите ѝ, след като получи за изпълнението си 14,200 точки.

Въпреки че вече е на преклонните за този спорт възраст – 30 години, Ванеса Ферари успя да спечели медал. При предишните си участия на Олимпийски игри в Лондон 2012 и Рио де Жанейро 2016 година тя не успя да се качи на почетната стълбичка.

Майката на Ванеса Ферари е българка, но от много години семейството работи и живее в Италия. Самата гимнастичка e родена на Ботуша.

Участие в този финал не взе голямата звезда в този спорт Симон Байлс. За сметка на това тя е заявена за участие във вторник, 3 август, за финала на греда.

Първото място зае американката Джейд Кери (14 366), а на трето място се наредиха две състезателки - Май Мураками от Япония и Ангелина Мелникова от Руския олимпийски комитет с 14.166 точки.