Украинският дипломат номер едно благодари на България за подкрепата
Външните министри на България и Украйна Георг Георгиев и Андрий Сибиха са говорили по телефона.
Украински медии цитират пост на Сибиха в платформата Екс, в която той пише, че с Георгиев са обсъдили усилията за слагане на край на войната, както и "по-нататъшни стъпки за напредък в двустранното сътрудничество".
Благодарен съм за подкрепата на България за присъединяването ни към Европейския съюз и за приноса ѝ към нашата устойчивост, по-специално за транзита на газ през България за Украйна, пише още в поста на Сибиха.
Контролът на храните в ЕС: Как се проверяват стоките, влизащи от трети страни?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите