Министерството на туризма оповести единни правила за безопасност в туристическите обекти, които ще са в сила през това лято.
Целта на мерките е страната ни да бъде призната за сигурна дестинация, която гарантира безопасността на туризма.
Тази новина е очаквана от нас, мерките са съобразени с препоръките на Световната здравна организация, заяви в сутрешния блок на БНТ "Денят започва" Елин Димитров, председател на Варненската туристическа камара.
Той обясни, че 1 май е добра дата за начало на сезона, а мерките ще са два вида - вътрешни и външни, и надграждат тези от миналата година.
По думите на Димитров има добра комуникация с Министерство на туризма относно уточняването на детайли от мерките.
Автор: Петя Иванова
Любомир Каримански, БНБ: Не използвайте търговските обекти за обмяна на валута
Продажбата на "Лукойл": Американски компании с интерес да купят петролния гигант
Президентът Радев: Опитът показва необходимостта от машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите
ПП-ДБ върнаха нереализиран втория мандат веднага, след като го получиха