Венелина Венева награди победителите в Darko Team Baby Cup

Над 350 деца стартираха в състезанието по бягане

венелина венева награди победителите darko team baby cup
13:25, 29.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.

Една от най-силните атлетки на България в скока на височина Венелина Венева участва в награждаването на победителите по време на детското състезание по бягане - Darko Team Baby Cup.

Венева, която е европейска вицешампионка и има личен рекорд от 204 см, участва в състезанието като треньор на клуб „Славия“, а част от нейните възпитаници спечелиха медали.

В надпреварата на Националния стадион „Васил Левски“ стартираха над 350 деца на възраст от 4 до 13 години. Участниците бяха разделени в десет възрастови групи, а всички успешно финиширали бяха наградени с дизайнерски медали и награди от организаторите.

Състезанието Darko Team Baby Cup е иновативно, като комбинира елементи от програмата „Детска атлетика“ на международната федерация по лека атлетика и бягане на 50 метра и 60 метра.

Първоначалното децата загряват заедно с музика и упражнения, а след това стартират в спринтовите дисциплини, като по този начин по-лесно преодоляват предстартовата треска, а родителите и треньорите са по-спокойни на трибуните.

Амбицията на състезанието е децата да направят първите си стъпки в атлетиката в позитивна и вдъхновяваща среда.

Darko Team Baby Cup се организира от спортен клуб „Дарко Тим“, които е специализиран в началното обучение по лека атлетика. Следващото издание на турнира е в края на ноември в зала „Фестивална“ и ще бъде част от тържествата по случай 100 години лека атлетика в България.

Димитър Кузманов надви петкратен шампион от Шлема на двойки на старта на квалификациите в Екс-ан-Прованс
Световната купа по карате киокушин за юноши и кадети във Варна ще се проведе на 2 юли