Вероника Кудерметова триумфира на турнира в Токио и спечели първата си титла за сезона

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
09:15, 01.10.2023
Чете се за: 02:05 мин.
вероника кудерметова триумфира турнира токио спечели първата титла сезона

Осмата поставена в схемата Вероника Кудерметова спечели първата си титла за сезона и втора в кариерата си в турнир на WTA. Рускинята надигра четвъртата в световната ранглиста Джесику Пегула с 7-5 6-1 да час и 24 минути игра във финала на турнира "Пан Пасифик" в Токио.

Това беше втора победа за Кудерметова над Пегула този сезон, след победата й на четвъртфиналите в Мадрид и пети успех в последните й шест мача срещу съпернички от топ 10. По-рано в турнира 26-годишната рускиня успя да отстрани втората в света Ига Швьонтек.

"Джесика е страхотен играч и боец и аз се подготвих за битката с нея. Когато резултатът беше 5-5 в първия сет, просто си казах: „Вероника, просто трябва да се бориш, трябва да направиш всичко, което можеш“, и го направих", сподели след успеха шампионката в Токио.

Предишния си трофей Кудерметова завоюва на турнира на трева в Чарлстън през април 2021 г. След това обаче тя загуби четири поредни финала, включително в Хертогенбош през юни тази година.