Министърът на младежта и спорта Весела Лечева посети тренировката на националите по волейбол в столичната зала „Христо Ботев“.
Волейболистите на Николай Желязков се готвят усилено за Световното първенство в Полша и Словения (26 август – 11 септември), а Лечева не пропусна да пожелае успех на "лъвовете", като връчи на капитана тима Цветан Соколов националния трибагреник
"Вие сте в тежка група, излизате още в първия си мач срещу световния шампион, но нищо не е непостижимо. Най-важно е на терена да дадете най-доброто от себе си и да играете с голямо сърце. Самата аз като състезател, знам от опит, че дори срещу най-силните имаш шанс, когато вярваш в себе си и покажеш това, за което си се подготвял дълго време. Не забравяйте, че децата в България ви гледат и с вашата игра може да привлечете десетки поддръжници и последователи. Пожелавам ви успех и на добър час", каза Весела Лечева на отбора.
В знак на благодарност българските национали подариха на министър Лечева топка и фланелка с автографи на всички играчи.
"Лъвовете" се намират в заключителната част от своята подготовка, като в неделя (21 август) и понеделник (22 август) те ще изиграят две контроли в София срещу отбора на Канада.
Това ще бъдат и последните две проверки за националите преди старта на Световното първенство през следващата седмица.
В първия си мач на 26 август България излиза срещу световния шампион и домакин Полша. На 28 август се изправя срещу САЩ, а на 30 август е третият двубой от груповата фаза срещу Мексико.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи:
Instagram: https://go.bnt.bg/instagram
Facebook: https://go.bnt.bg/facebook
LinkedIn: https://go.bnt.bg/linkedin
TikTok: https://go.bnt.bg/tiktok