Вездесъщият Левандовски спаси Полша от загуба в Будапеща

12:59, 26.03.2021
Чете се за: 00:37 мин.
вездесъщият левандовски спаси полша загуба будапеща

"Дружина Полска" се добра до 3:3 при гостуването си на Унгария в един от най-интригуващите мачове от първия кръг на световните квалификации за Мондиала в Катар през 2022 година.

На "Арена Пушкаш" в Будапеща "маджарите" на два пъти пропиляваха аванс в резултата и накрая трябваше да се задоволят само с една точка, след като Левандовски показа защо бе избран за футболист №1 в света за изминалата година.

Иначе преди този момент, Роланд Салай и Адам Салай бяха осигурили комфортен аванс на "маджарите" от 2:0 до 53-та минута.

Само в рамките на 60 секунди обаче между 60-та и 61-та минута поляците възстановиха равенството в резултата, благодарение на Кшищов Пьонтек и Камил Йозвиак.

Вили Орбан отново изведе домакините напред в резултата в 78-та минута, но само пет по-късно Левандовски напомни за себе си, оформяйки крайното 3:3.

Така, след първите мачове, двата тима се намират на 3-та и 4-та позиция във временното класиране с по 1 точка.

Начело е фаворитът в групата Англия. "Трите лъва" разбиха на старта с 5:0 тима на Сан Марино и поведоха в тази група "I".

Албания пък надигра с 0:1 състава на Андора и също стартира кампанията си с три точки.