Везенков и Олимпиакос получиха титлата в Гърция пред около 9000 свои фенове

Снимка: БК Олимпиакос
16:05, 18.06.2023
Чете се за: 02:10 мин.

Александър Везенков и Олимпиакос получиха своите златни медали и титлата в мъжкото баскетболно първенство на Гърция, която спечелиха след 3:1 в серията с Панатинайкос преди два дни. Специалната церемония се проведе късно снощи в Двореца на мира и дружбата в Пирея пред около 9000 зрители.

Капитанът на "червено-белите" Костас Папаниколау взе трофея от президента на гръцката лига Вангелис Галацопулос.

Везенков и Олимпиакос изпращат сезон, в който спечелиха титлата, Купата и Суперкупата на Гърция. Освен това, селекцията на Йоргос Барцокас игра и финал в Евролигата, който загуби драматично от Реал Мадрид със 78:79.

Феновете аплодираха своите любимци, сред който е и българският национал, който трябва да реши през лятото дали ще остане в клуба или ще продължи кариерата си в НБА.

"Изключително съм радостен, заслужихме ги тези моменти. Имахме невероятен сезон, играхме добър баскетбол, спечелихме трофеи, бяхме много близо до това да постигнем най-доброто. Много се гордея с всички, които помогнаха за това. Браво на всички. От този момент нататък моите съотборници и тези, които ме обичат, знаят, че ще се опитам да намеря най-доброто решение. Всички искат да направя най-доброто за мен, определено имаме силна връзка с всички тук. Отново голямо благодаря", каза Александър Везенков пред Gazzetta.gr.

Българският съдия Владимир Ташков ще ръководи финала на Шампионската лига по плажен футбол
България спечели седем медала от турнира по борба "Македонски бисер"