Везенков с добър мач при победа на Олимпиакос в Евролигата

Александър Везенков
23:20, 26.11.2021
Чете се за: 01:07 мин.

Олимпиакос победи Олимпия Милано с 93:72 точки в мач от 12-ия кръг на Евролигата. Александър Везенков бе титуляр и се отчете с 12 точки и 5 борби за 23:21 минути игра при победата на тима му.

Играчите на Георгиос Барцокас изградиха двуцифрена преднина още при резултат 15:4. Домакините възобновиха равенството при 33:33, но веднага след това гръцкият тим отбеляза 12 поредни точки, за да се оттегли с аванс от 15 точки на почивката - 60:45.

След паузата гостите продължиха с отличната игра. В заключителните 10 минути Везенков и компания отбелязаха 21 точки, за да се поздравят заслужено с победата след 93:72.

Най-резултатен в двубоя бе Шавон Шийлдс от домакините с 26 пункта.

Олимпиакос заема 3-ата позиция в класирането с актив от 8 победи и 4 загуби. Със същия актив е и Олимпия Милано, който е едно място по-надолу.

"Черен петък" в САЩ: Започна голямото коледно пазаруване
Зеленски: Разкрит е заговор за преврат в Украйна