Вики Томова загуби още на старта в Клуж-Напока

17:46, 17.10.2023
Чете се за: 01:57 мин.
виктория томова отпадна четвъртфиналите турнир тенис бостад

Първата ракета на България в женския тенис Виктория Томова загуби срещата си от първия кръг на турнира от сериите WTA 250 в Клуж-Напока след загуба в два сета от представителката на домакините Ана Богдан.

28-годишната софиянка отстъпи с 4:6, 1:6 за 84 минути игра срещу поставената под №5 в основната схема румънка.

Срещата започна позитивно за Томова, която в самото начало поведе с пробив, но бързо допусна той да бъде върнат и Богдан да стигне до равенството при 2:2. В следващите минути и двете тенисистки сервираха стабилно, за да се стигне до десетия гейм, в който, за съжаление, нашето момиче загуби отново подаването си, а с това и първата част с 4:6.

Във втората контролът върху случващото се на корта бе изцяло в ръцете на Богдан, която спечели откриващите четири гейма по пътя си към успеха с 6:1.

По този начин Виктория Томова напуска Клуж-Напока още след откриващия си двубой, но въпреки това си тръгва от румънския град с 2930 долара от наградния фонд и 1 точка за световната ранглиста, в която понастоящем заема 98-о място.

Ана Богдан пък продължава към втория кръг, където нейна съперничка ще бъде участващата с "уайл кард" чехкиня Никола Бартункова.

В капана на войната: Близо 1 милион палестинци чакат да напуснат Газа
Европейските квалификации тази вечер ще започнат с минута мълчание в памет на жертвите в Брюксел