Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Сеул

Българката ще играе с 25-ата в света Вероника Кудерметова.

Виктория Томова
10:05, 19.09.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Първата ракета на България Виктория Томова достигна до четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Сеул от сериите WTA 500 с награден фонд 922 572 долара.

В двубой от втория кръг Томова победи представителката на САЩ Аманда Анисимова със 7:5, 4:1 и отказване на съперничката й след час и 25 минути на корта.

Българката допусна пробив в първия гейм, но бързо навакса за преднина от 2:1 и след това поведе с 4:2. Американката изравни при 5:5, но Виктория Томова спечели следващите два гейма за крайното 7:5. Тенисистките си размениха общо седем пробива в първата част.

Анисимова взе първия гейм на втория сет, но последва серия от 4:0 за Томова, след което американската тенисистка се отказа.

На четвъртфиналите Виктория Томова среща 25-ата в света Вероника Кудерметова, срещу която днес по обед ще спори и в турнира на двойки.

В руски двубой 27-годишната Кудерметова отстрани втората в схемата Людмила Самсонова с 6:4, 6:2 за час и 41 минути игра.