Виктория Томова се класира за решителния етап на квалификациите в Рим

20:33, 08.05.2023
Чете се за: 02:10 мин.
виктория томова димитър кузманов корта втория ден united cup

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова започна с победа участието си в квалификациите на турнира от категория WTA 1000 на клей в Рим, Италия.

В среща от първия кръг на пресявките поставената под №1 Томова надигра в два сета американката Саша Викъри - 7:5, 6:4.

Срещата започна отлично за българката, която проби още в откриващия гейм и скоро след това поведе с 2:0, но Викъри реагира мигновено и изравни за 2:2. В десетия гейм Томова трябваше да спасява цели пет сетбола, но някак си тя оцеля, за да стигне до 5:5, а след това взе и следващите два гейма, за да затвори първата част след 7:5 в своя полза.

Вторият сет отново стартира по-добре за Виктория Томова, която обаче на два пъти пропиляваше пробив аванс и така се стигна до 4:4. Още в следващия гейм 28-годишната софиянка отново взе подаването на своята съперничка, повеждайки с 5:4, а след това на свое подаване първата ни ракета не допусна грешка и затвори мача след малко повече от 100 минути на корта.

По този начин световната №76 дебютира с успех на турнира, който се провежда в комплекса "Форо Италико" в Рим, а в спор за място в основната схема ще се изправи срещу поставената под №19 в квалфикациите Алиона Болсова от Испания, която по-рано днес надигра с 6:2, 6:0 представителката на домакините Джесика Бертолдо, която участва с "уайлдкард".