Виланова спечели колежанското баскетболно първенство в САЩ (ВИДЕО)

12:21, 03.04.2018
Чете се за: 00:33 мин.
Баскетбол
виланова спечели колежанското баскетболно първенство сащ видео

Отборът на университета Виланова спечели титлата на Националната колежанска атлетическа асоциация по баскетбол, след като във финала надигра Мичиган със 79:62.

По този начин тимът от Филаделфия завоюва най-ценното отличие в колежанския спорт за трети път в историята и за общо втори в рамките на последните три сезона.

Още до почивката на мача, който се игра в Аламодом в Сан Антонио, играчите на треньора Джей Райт имаха преднина от 9 точки при 37:28, а през втората част успяха и да я увеличат.

Изключителен мач за победителите направи резервата Донте ДиВинченцо, който приключи с 31 точки. Още 19 точки за успеха прибави звездата на тима Майкъл Бриджис. За Мичиган с 23 точки завърши Мухамед-Али Абдур-Рахман, а Мориц Вагнер добави още 16.

ДиВинченцо спечели наградата и за "На-добър играч" на Финалната четворка.

Виланова стана четвъртият отбор в историята на финалния турнир на колежанското първенство, откакто е във формат с 68 отбора, който печели всичките си мачове с двуцифрена разлика.

Още Баскетбол

Емил Стоилов и Менорка допуснаха загуба в баскетболното първенство на Испания
21:24, 04.05.2024
Чете се за: 00:47 мин.
Полуфиналните плейофи в НБЛ започват на 7 май със серията между Рилски спортист и Спартак Плевен
16:45, 04.05.2024
Константин Костадинов изигра силен мач, но Аликанте загуби в испанската втора дивизия по баскетбол
11:35, 04.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.