Владимир Илиев на 4 стотни от финал в суперспринта на Световното по летен биатлон

владимир илиев стотни финал суперспринта световното летен биатлон
18:45, 26.08.2022

Само 4 десети от секундата оставиха Владимир Илиев извън финала в дисциплината суперспринт на продължаващото в Руполдинг (Германия) световно първенства по летен биатлон.

Българинът стартира квалификациите уверено без грешка на първа стрелба, но двата пропуска на втора го класираха 31-ви, на 46,6 от най-бързия в квалификацията Тиери Ланже от Белгия.

Последният продължаващ напред към финала бе швейцарецът Сандо Бовисти, финиширал без грешка с изоставане от 46,2 сек. Другият наш представител Антон Синапов (4) се нареди 48-и, на 1:06,7 мин. от най-бързото време и също не преодоля пресявката.

В квалификацията на същата дисциплина при жените Милена Тодорова с 3 пропуска (1-2) се нареди 42-ра, на 1:17 мин. от регистриралата най-добро време Маркета Давидова от Чехия. Другата ни представителка Мария Здравкова също с 3 грешки (1-2) остана 51-ва, така и двете българки не намериха място сред 30-те финалистки.

Утре в програмата на световното в Руполдинг са спринтовете за мъже, жени, младежи и девойки.

С какви приоритети тръгват към изборите от "Продължаваме промяната" - пред БНТ говорят Кирил Петков и Асен Василев