Във вторник няколко депутати от "Демократична България" заедно с видни представители на бизнеса основаха клуб, който нарекоха "Ускорение". Тази вечер гост в студиото на "Панорама" беше инициаторът му Владислав Панев от "Демократична България".
"В момента България има голяма перспектива. Всички знаем за проблемите в Западна Европа. Видяхме и от протестите на земеделците в Германия, но Германия има сериозни структурни проблеми, които няма да се решат за няколко години. Преди няколко години се говореше на "Европа на няколко скорости". Голямото опасение за България беше, че ще изпаднем и ще сме на най-задната скорост на Европа. В момента е точно обратното. Аз съм убеден, че България може да бъде най-високата скорост на Европа, точно защото в Европа има много проблеми", изтъкна Панев.
"Работата по Плана за възстановяване, по Шенген и еврозоната, по Конституцията беше много сериозна през първите 9 месеца. Въпросът е какво ще правим през вторите 9 месеца от март до декември. Искаме да зададем дневния ред, включително да се видим с колегите от останалите парламентарни групи, за да видим какви трябва да бъдат приоритетите и на правителството, и на парламентарното мнозинство", каза още той.
Вижте целия разговор във видеото
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News
Правителството предостави 119 имота на НКЖИ за модернизацията на железопътната линия София – Пловдив
Неоторозиран достъп, засягащ административни мрежи, засякоха от Министерството на иновациите
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски
След скандала в Банско: Очаква се среща на МВР с представители на „Шалом“
Сериозна заплаха за сигурността в Германия, след като дрон беше намерен на летището в Лайпциг
Експерт: Не всеки неоторизиран достъп означава пробив на данни, но показва сериозни пропуски в киберсигурността