Военнослужещи от Сухопътните войски оказват помощ на населението в село Димчево, област Бургас.
Единадесет военнослужещи от 42-ри механизиран батальон – Ямбол, който е в състава на 2-ра механизирана бригада, от днес оказват помощ на населението за преодоляване на последствията от наводнението на територията на бургаското село Димчево. Военнослужещите са оборудвани с моторни помпи и транспортна техника. Ръководител е капитан Димитър Димитров.
Бургаските села Димчево и Кости са под вода след обилните дъждове
Специализираният екип ще действа на основание искане на областния управител на Бургас и заповед командира на Сухопътните войски генерал-майор Михаил Попов до преодоляване последиците от наводнението.
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?