Волейболистите до 17 г. не издържаха срещу Аржентина на осминафиналите в София

Селекцията на Теодор Богданов показа добро лице, но не намери път към Топ 8 на световното първенство

от Веселин Михайлов
18:50, 27.08.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Снимка: volleyballworld.com

Българският национален отбор за юноши до 17-годишна възраст по волейбол не успя да намери място в Топ 8 на световното първенство в София. Селекцията на Теодор Богданов отстъпи пред Аржентина с 1:3 гейма (14:25, 17:25, 25:15, 21:25) в мач от осминафиналите, който бе изигран в зала „Левски София“ .

Младите „лъвове“ не бяха на ниво през първите два гейма. Все пак българският тим подобри представянето си в следващите два, но това не се оказа достатъчно да преборят аржентинците. Това означава, че българите ще се борят за местата от 9-то до 12-то в шампионата на родна земя. На четвъртфиналите „гаучосите“ ще имат за съперници Египет, който записа служебна победа над Убезбекистан с 3:0.

Аржентинците не се забавиха с натрупването на сериозен аванс през първия гейм, за да го спечелят категорично с 25:14. Началото на втората част премина под знака на равенството, но „гаучосите“ отново се развихриха и за отрицателно време взеха нещата в свои ръце за 25:17.

Българите дадоха да се разбере, че няма да се предадат. Въпреки че третият гейм стартира равностойно до известна степен, младите „лъвове“ разгърнаха потенциала си и си извоюваха солидна преднина, за да намалят изоставането си в общия резултат до 1:2 след 25:15. Историята от началото на третата част се повтори и в четвъртата, след което южноамериканците си припомниха какво е да играеш ролята на лидер. Българският тим отново показа характер и постави равенството на таблото, но аржентинският отбор имаше последната дума и стигна до победата.

Александър Добрев заби 22 точки за домакините на световното. Даниел Танев завърши с 14, Еван Георгиев приключи с 10.

Фредерико Дебонис, Бенхамин Флорес и Ферер Бесоне отбелязаха по 13 точки за победителите.