Волейболистите на Монтана спечелиха за втора поредна година турнира "Борис Гюдеров"

Монтана победи във финала отново тима на ЦСКА.

волейболистите монтана спечелиха втора поредна година турнира борс гюдеров
Снимка: bgvolleyball.com
от БНТ , Източник: bgvolleyball.com
16:31, 06.10.2024
Чете се за: 02:17 мин.

Волейболистите на Монтана защитиха Купа "Борис Гюдеров". Воденият от Даниел Пеев тим надигра ЦСКА с 3:0 (25:23, 25:21, 25:17) във финала на традиционния мемориален турнир в Перник.

Миналата година тимът от Северозапада отново победи "червените", но с 3:1 гейма. Воденият от Александър Попов има също две поредни титли, но от 2021 и 2022 г.

В днешния двубой Николай Пенчев не бе на линия за ЦСКА.

От другата страна на мрежата японският разпределител Хироки Ито отново дирижираше играта, след като във вчерашния мач получи почивка.

ЦСКА тръгна с преднина (3:1), след което продължи да доминира в играта. Тимът от Северозапада успя на няколко пъти да се доближи, а след 8:6 и да изравни. Началният удар бе ключов за развоя в следващите няколко минути. "Червените" взеха отново превес, но след средата на гейма двата тима отново бяха равностойни, като положението се запази почти до самия край. При 22:22 треньорът на столичани Александър Попов направи двойна смяна, на терена се появи Владимир Станков и Любослав Симеонов. Смяната обаче не даде резултат. Блокадата на Монтана заработи и волейболистите на Даниел Пеев затвориха в своя полза.

До седмата точка двата тима бяха равностойни, след което състезателите от Северозапада поеха инициативата. Представянето им се подобри на всички елементи, което неминуемо се отрази на резултата. В ключовите моменти столичани се мобилизираха, въпреки това не успяха да преодолеят противника.

В третата част след игра точка за точка монтанчани взеха преднина и диктуваха положението до самия край. Така трофеят остана притежание на тима от Северозапада.

С бронзовите отличия се поздрави Локомотив Авиа, който надигра с 3:0 (25:19, 25:20, 25:17) домакините от Миньор Перник.