Волейболистите ни с тежко поражение от Бразилия

волейбол национален отбор
Снимка: БФВ/Startphoto
21:33, 26.06.2022

Националният отбор на България по волейбол претърпя тежко поражение от Бразилия в мач от Лигата на нациите. В двубой, който се игра в „Арена армеец“, „трикольорите“ ни загубиха с 0:3 (21:25, 19:25, 22:25) гейма.

Това бе седмо поражение за волейболистите на треньора Николай Желязков. Тимът ни има само една победа в турнира. Националният отбор заема предпоследното 15-о място в подреждането с едва 6 точки в актива си.

"Селесао" е на 6-ата позиция в класирането.

Селекционерът на България заложи на следния стартов състав: Добромир Димитров, Александър Николов, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Стефан Чавдаров, Николай Колев и либерото Владислав Иванов.

Най-резултатен за нашия тим бе Мартин Атанасов с 12 точки, а Аспарух Аспарухов завърши с 9 точки.

За Бразилия Йоанди Леал отбеляза 12 точки.

По този начин България загуби трета поредна среща в София. Преди това нашите волейболисти победиха Иран с 3:0 гейма. Последваха обаче последователни поражения от Австралия с 2:3 и САЩ с 1:3, преди отборът да отстъпи на актуалните шампиони.

В последната седмица от Лигата на нациите България ще играе в Гданск, Полша. Тимът ни среща тимовете на Италия, Словения, Нидерландия и Китай.