волейбол до 21 години
Снимка: Костадин Андонов, БФВ
20:31, 23.09.2021
Чете се за: 03:05 мин.

Националният отбор на България по волейбол за мъже до 21 години се наложи с 3:0 (25:21, 25:21, 25:23) гейма над отбора на Бахрейн в първия си мач от Световното първенство в София.

Състезателите на Найден Найденов бяха по-добри във всички елементи от играта и закономерно спечелиха в зала "Левски София".

Следващият двубой на нашите волейболисти от Група "В" е утре, 24 септември, срещу отбора на Куба и е с начален час 19:00.

Така тимът ни вече има три точки в актива и оглави класирането в нашия поток без загубен гейм. В другия мач от групата Полша се наложи над Куба с 3:1 (25:16, 25:19, 18:25, 25:19). С това „Дружина Полска“ временно е на втора позиция с 3 точки и един загубен гейм.

Стартов състав: Любослав Телкийски, Денис Карягин, Александър Николов, Самуил Вълчинов, Николай Захариев, Лазар Бучков, либеро – Симеон Добрев (Стоил Палев).

Предстартовата треска и напрежението оказаха влияние и нашите момчета стартираха сковано. От другата страна на мрежата бахрейнците, които са определени като аутсайдери в групата, стартираха с много ентусиазъм. Това доведе до известна равностойност с предимство за нашите, продължила до 18:18. Постепенно националите ни излязоха от ситуацията и напипаха верния ритъм. Александър Николов застана на крайната линия, а след неговите изпълнения на сервис България поведе с 22:18. Това бе важен момент, момчетата ни не го изпуснаха и спечелиха първата част.

Съперникът не се отказа и продължи да дава отпор и във втория гейм. Играта тръгна точка за точка с много непредизвикани грешки от българска страна. След 17:17 тимът ни тръгна нагоре. Отново сервисът бе ключов в допълнение с добри изяви на блокада. Три поредни блока дадоха предимство и България поведе с 20:17. Разликата бе запазена, а Денис Карягин сложи край на втория гейм с ас.

„Лъвчетата“ най-накрая намериха играта си в третата част. Тимът ни взе предимство, като увеличи преднината на 16:10. Бахрейн се опита да се върне успешно, но стигна до 20:18 в наша полза. Последва размяна на точки, но без особено инфарктни за нас моменти. Най-интересната точка бе при 21:19, когато топката остана в игра повече от минута заради отлични изяви в защита от двете страни. Загубата на разиграването окончателно пречупи гостите и до края нашите бяха водещи на терена за 3:0 гейма.

България е съдомакин на шампионата заедно с Италия.

Чете се за: 00:30 мин.
Шаби Алонсо остава в Байер Леверкузен и през следващия сезон, твърдят медиите в Германия
13:10, 29.03.2024
Петър Мицин с най-добро време в сериите на 200 метра бътерфлай на държавно отборно първенство по плуване
12:47, 29.03.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Спортни новини 29.03.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 29.03.2024