Волейболистите продължават в Топ 8 на Световното след втори успех

волейболистите продължават топ световното втори успех
20:50, 24.09.2021
Чете се за: 02:32 мин.

Националният отбор на България по волейбол за мъже под 21 години ще играе в първата осмица на Световното първенство, на което България е домакин заедно с Италия.

Момчетата на Найден Найденов надиграха Куба с 3:0 (25:21, 25:22, 25:21) гейма във втория си мач от група В в столичната зала „Левски София“. Така волейболистите ни отбелязаха втора поредна победа и са първи във временното класиране с актив от 6 точки. Толкова има и Полша, която надигра Бахрейн с 3:0, но поляците засега са втори с един загубен гейм.

Двата тима излизат в директен двубой за първото място в група В. Мачът е на 25 септември, септември, от 19:00 часа.

Стартов състав на България: Денис Карягин, Самуил Вълчинов, Лазар Бучков, Николай Захариев, Александър Николов, Любослав Телкийски, Симеон Добрев - либеро (Цветослав Николовски).

Националите ни започнаха по-уверено от представянето си в стартовия двубой срещу Байрейн. Началото бе вихрено и тимът ни дръпна с 5:2. Последва гонитба със смяна на водачеството до 14:14, когато България се откъсна с 2 точки. Това даде още по-голям импулс, момчетата увеличиха преднината си до 4 точки - 21:17. До края те я съхраниха и спечелиха първата част, като взеха важно предимство.

Кубинците продължиха да оказват съпротива и във втората част, равностойността продължи. След дванадесетата точка сервисът на България заработи, блокадата бе ефективна и тимът ни поведе с 16:12 и 20:16. Кубинците обаче не се отказаха и намалиха пасива си до 22:23. В този момент две поредни грешки от тяхна страна улесниха нашите и България поведе с 2:0.

В третата част момчетата на Найден Найденов недвусмислено показаха, че са по-добрият тим на полето. Диктуваха играта през цялото време, устояха на всички атаки на съперника и се поздравиха чиста победа.

Най-резултатен бе Денис Карягин със 17 точки (1 ас, 1 блокада), с 13 точки завърши Александър Николов (1 ас). С 10 точки приключи Самуил Вълчинов (1 ас, 2 блокади).