Волейболистките до 17 години приключиха участието си на европейското в Сърбия с четвърта поредна загуба

15:36, 19.07.2023
волейболистките години приключиха участието европейското сърбия четвърта поредна загуба
Снимка: БФ Волейбол

Българският национален отбор по волейбол за жени до 17 години приключи със загуба участието си на европейското първенство в Сърбия.

В последния си двубой от груповата фаза "лъвиците', водени от Владислав Тодоров отстъпиха с 0:3 (22:25, 20:25, 19:25) гейма на Полша.

В първия гейм на срещата българките на няколко пъти повеждаха в резултата, но в края се пропукаха и допуснаха да се стигне до обрат. Във втората и в третата част пък полякините изцяло доминираха и заслужено се поздравиха с крайния успех.

По този начин България приключва участието си в турнира с баланс от 3 победи и 4 загуби и със сигурност напуска надпреварата, като остава да бъде фиксирано крайното подреждане в тази група "А".

Преди европейското първенство волейболните националки до 17 години спечелиха бронзовите медали от Балканиадата, която също се проведе в Сърбия.

Двама български съдии бяха на линиите по време на финала на Уимбълдън между Джокович и Алкарас
Родното джудо може да прекъсне подготовката на своите състезатели поради липса на средства