Волейболистките до 21 години започнаха със загуба европейската квалификация

волейболистките години започнаха загуба европейската квалификация
Снимка: БФВ
07:15, 20.05.2022

Националният отбор на България по волейбол за жени под 21 години не успя да запише победен старт на европейската квалификация в Австрия. Тимът, воден от Кристиян Михайлов, загуби от Израел с 0:3 (24:26, 14:25, 22:25) гейма в първия си мач от група D.

Първият гейм бе най-оспорван. Нашите водеха с 24-22, но не успяха да го затворят. В решителните моменти представителките на Израел показаха повече устойчивост и спечелиха. В следващите две части съперникът диктуваше развоя и записа чиста победа за 73 минути игра.

Най-резултатни за България бяха Мерелин Николова и Мария Йорданова с еднакъв актив от 14 точки. За Израел Ширел Ганах реализира 14 точки.

В другата среща от групата тимът на Австрия победи Фарьорски острови с 3:0 (25:7, 25:17, 25:10) гейма. Така домакините и Израел оглавиха временното класиране след първия ден.

Във втория си мач българските волейболистки срещат Фарьорски острови. Двубоят е на 20 май от 19:30 часа.

Само първенецът от крайното класиране получава директна квота за Европейското първенство 2022 в Италия.

Лудогорец взе солиден аванс след първия полуфинален мач с Хебър за Купата на България
20:36, 24.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Берое спечели титлата в баскетболното първенство при жените след успех с точка разлика над Монтана
20:35, 24.04.2024
Чете се за: 02:42 мин.
Кирил Киров в поредицата "Спортните таланти на България"
20:30, 24.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Румен Радев удостои с Почетния знак на президента участниците в експедицията "Еверест 84"
20:11, 24.04.2024
Чете се за: 03:12 мин.
ПАОК измъкна точка от гостуването на Ламия в 100-ата минута
19:11, 24.04.2024
Виктория Томова допусна обрат и загуби на старта на тенис турнира от категория WTA 1000 в Мадрид
18:48, 24.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Иван Иванов: Познавам обстановката в ЦСКА 1948, в клуба има много талантливи млади футболисти
18:45, 24.04.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Георги Глушков награди участниците в експедицията "Еверест 84"
18:44, 24.04.2024
Георги Иванов се срещна с президента на УЕФА Александър Чеферин
18:39, 24.04.2024
Още четири медала за България от еврошампионата по бокс в Белград
17:34, 24.04.2024
Чете се за: 03:05 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за мъже НА ЖИВО по БНТ 3
17:30, 24.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Надал: Ще играя на "Ролан Гарос", ако се чувствам достатъчно готов
17:10, 24.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Д-р Благомир Здравков: Имаме съмнителни проби на неизвестния хепатит, но пикът на заразата вече е отминал
Трябва ли да се увеличат квотите за българска музика в БНТ и БНР - говорят творците