Волейболистките на България излизат срещу олимпийския шампион САЩ в мач от световното първенство

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:31, 29.09.2022
Чете се за: 01:42 мин.
волейболистките българия излизат олимпийския шампион сащ мач световното първенство

Волейболистките на България ще изиграят третия си мач на Световното първенство за жени в Нидерландия и Полша. Момичетата на селекционера Лоренцо Мичели излизат срещу олимпийския шампион САЩ в третата си среща от група С тази вечер от 20.00 ч.

В първите си два мача в Арнхем (Нидерландия) българките стартираха със загуба от Германия с 1:3, след което бяха на път да изненадат настоящия световен шампион Сърбия, но в крайна сметка отстъпиха драматично с 2:3 гейма.

Американките започнаха с две категорични победи с по 3:0 срещу Казахстан и Канада.

България загуби от САЩ във втората фаза на последните две световни първенства през 2014 г. и през 2018 г. с по 0:3 гейма. Българките загубиха и последната си среща срещу олимпийските шампионки - на турнира от тазгодишната Лига на нациите в Кесон Сити (Филипините) с 0:3.

Във временно класиране в група С, нашите момичета заемат четвърта позиция само с една точка. Лидер е тимът на САЩ с 6 точки, следван от Германия също с 6 и Сърбия с 5 точки.

Измамна схема в Благоевград - мними горски служители събират аванси за доставка на дърва
Бившият социален министър Христина Христова: Преизчислени ще бъдат само 36% от пенсиите