Волейболистките надиграха Украйна и във втората проверка

12:39, 25.07.2021
Чете се за: 01:05 мин.
волейболистките надиграха украйна втората проверка

Женският национален отбор на България по волейбол записа втора поредна победа над Украйна в приятелска среща, играна в зала "Сила" в Пловдив.

Българките, водени от Иван Петков, бяха още по-категорични в сравнение с първия двубой, печелейки с 3:0 (25:22, 25:16, 25:17).

Двата отбора изиграха и още един гейм, в който отново нашите момичета излязоха краен победител след 25:17.

Както и в първата среща, отново Елица Василева беше най-резултатна за "лъвиците" с 12 точки. Със същия актив завърши и Гергана Димитрова.

Проверките срещу Украйна са част от подготовката на България за Европейското първенство по волейбол, на което сме домакини заедно със Сърбия, Румъния и Хърватия.

ЕвроВолей 2021 ще се проведе между 18 август и 4 септември, като у нас мачовете ще се проведат в зала "Колодрума" в Пловдив.