Волейболистките ни до 16 г. се класираха за финалната четворка на Европейското

волейболистките 16г класираха финалната четворка европейското
Снимка: БФВ
08:23, 16.07.2021
Чете се за: 02:15 мин.

Националният отбор на България за девойки под 16 години се класира за финалната четворка на Европейското първенство в Словакия и Унгария. Тимът на Диян Боюклиев победи Словакия с 3:1 (25:15, 22:25, 25:8, 25:21) в последния си мач от група II.

След този успех волейболистките ни завършиха на втора позиция в класирането на групата с 4 победи, 1 загуба и 11 точки. Със същия актив приключи и третият - Сърбия, но нашите изпревариха съперника с по-добро геймово съотношение.

Така България продължава напред и ще участва в спора за медалите, а сръбкините ще играят във втората четворка. Първенец в групата ни стана Италия с четири победи, една загуба и 12 точки.

На полуфиналите момичетата ще се изправят срещу Русия, която завърши на първо място в група I. Двубоят е на 17 юли от 19:00 часа българско време. Другият полуфинал ще противопостави Италия и Турция, заела второ място в група I. Двубоите ще се играят в Ниредхаза (Унгария).

Предвид равностойността в групата, последният мач бе изключително важен за крайното класиране. Родните представителки осъзнаха важността, като излязоха мотивирани, съсредоточени и направиха силни изяви по пътя към триумфа. С изключение на втората част, девойките показаха, че са по-класният тим на полето. Това се видя особено добре в третия гейм, когато националките ни оставиха съперничките на едва 8 точки. В четвъртата част Словакия се опита да се изправи, но след известна равностойност, нашите не позволиха противодействие и спечелиха мача за 94 минути игра.

Най-резултатна бе Ива Дудова с 27 точки (7 аса), Мария-Габриела Миличевич добави 9 точки (1 ас, 2 блокади). Толкова реализира и Елена Коларова (3 аса, 1 блокада). За съперника Михаела Канова завърши с 15 точки (1 ас).

Една победа, две ремита и три загуби за българките на европейското индивидуално първенство по шахмат
Чете се за: 02:05 мин.
Българските състезатели завоюваха пет медала в първия ден на турнира по борба "Петко Сираков - Иван Илиев"
20:09, 26.04.2024
Олимпийският огън бе предаден на домакините от Франция в Атина, утре ще отпътува към Марсилия
Чете се за: 02:25 мин.
Григор Димитров открива кампанията си в Мадрид в събота не преди 16:30 часа
20:01, 26.04.2024
Академик Бултекс е последният полуфиналист на Държавеното първенство по баскетбол до 19 г.
19:50, 26.04.2024
Николай Костов: Очаквам различен ЦСКА, преследваме трите точки
19:02, 26.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Митков и Лима са на разположение за Вечното дерби, докато Петров и Махмутович се конкурират за титулярно място в ЦСКА (ВИДЕО)
18:40, 26.04.2024
Андрей Кузманов: Проверките в спортното министерство продължават
Букайо Сака: Още след дузпата знаех какво ще се излее върху мен