Волейболистките ни до 17 години с две загуби от Италия в контроли

волейбол до 17 години
Снимка: БФВ/startphoto.bg
15:02, 21.06.2022

Националният отбор на България по волейбол за жени под 17 години записа две загуби от Италия в контролни срещи при гостуването си в Босано Дел Грапа.

В първия приятелски мач волейболистките ни, водени от Диян Боюклиев, загубиха от домакините с 1:3 (21-25, 25-17, 25-21, 25-13). Италия спечели и допълнително изиграния гейм под формата на тайбрек с 15-13.

Във втория двубой нашите отново отстъпиха на домакините с 1:3 (25:20, 16:25, 14:25, 13:25). В допълнително изиграния гейм България спечели с 15:9.

Днес, 21 юни, предстои трета приятелска среща, която е последна от проверките между двата тима.

Контролите са част от подготовката на двата състава за Европейското първенство за жени U17 в Чехия от 16 до 24 юли. България ще играе в Група I в Храдец Кралове, заедно с домакините от Чехия, Сърбия, Германия, Нидерландия и Хърватия. Италия е в другата Група II в Простейов, където попаднаха още Турция, Словения, Полша, Унгария и Финландия.

Адриан Андреев продължава към втория кръг на тенис турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Амерсфорт
16:13, 17.07.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Габриела Петрова пред БНТ: Искам да покажа най-доброто на което съм способна на Игрите в Париж (ВИДЕО)
15:54, 17.07.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Пламена Миткова пред БНТ: Нямам търпение за Игрите в Париж (ВИДЕО)
15:41, 17.07.2024
Лука Модрич остава в Реал Мадрид през следващия сезон
15:35, 17.07.2024
Чете се за: 00:42 мин.
Очаквайте: Габриела Георгиева в поредицата "Спортните таланти на България"
15:30, 17.07.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Гледайте по БНТ 3 европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки в Банска Бистрица
15:15, 17.07.2024
Чете се за: 00:37 мин.