Волейболните националки до 17 години допуснаха първа загуба на европейското първенство

18:28, 15.07.2023
волейболните националки години допуснаха първа загуба европейското първенство
Снимка: БФ Волейбол

Женският национален отбор на България до 17 години загуби първи мач на европейското първенство, допускайки поражение от Италия с 0:3 (23:25, 13:25, 21:25).

Първият гейм беше най-оспорван. Ние взехме преднина с 9:6, но "Скуадра Адзура" взе пет поредни разигравания, правейки обрат до 11:9. Частта отново тръгна точка за точка, но в края италианките дръпнаха с 24:20 и въпреки че нашите момичета отразиха три геймбола, при четвъртия не успяха и така сетът отиде в сметката на техните съпернички.

Втората част също започна равностойно, но постепенно Италия започна да се откъсва в резултата и стигна до убедителна победа след 25:13.

В третия гейм "лъвиците" на Владислав Тодоров стояха равностойно до 19:19, но в решителните минути "Скуадрата" взе своето и след 25:21 в своя полза сложи точка на спора.

По този начин бе сложена край на успешния старт на България на шампионата с три последователни успеха, но въпреки това националките ни остават на първо място в групата с 9 точки, колкото има и състава на Хърватия, срещу който се изправяме в неделя (16 юли) от 13:00 часа.

Италианките пък вече са с осем пункта в актива си.

Георг Георгиев: Прокремълската пропаганда на президента и администрацията му е опасна и вредна за държавата
Боряна Калейн спечели сребро в многобоя от Световната чалъндж купа в Клуж-Напока