Българският национален отбор по волейбол за девойки до 17 години допусна първата си загуба на Балканиадата в Сърбия, след като отстъпи с 2:3 (17:25, 20:25, 25:21, 25:22, 9:15) на отбора на домакините.
Двубоят започна трудно за момичетата на Диян Боюклиев, които загубиха първите два гейма, но впоследствие българките намериха своята игра и успяха да спечелят следващите две части.
В четвъртия гейм младите дори "лъвици" наваксаха изоставане от 11:17, за да изравнят резултата в срещата.
За съжаление, българските волейболистки не успяха да използват набрания импулс в петата част, когато загубиха седем от първите осем разигравания. Впоследствие сръбкините контролираха натрупания аванс и след 15:9 в своя полза стигнаха до крайния успех в мача.
По този начин отборът на България допусна първото си поражение на Балканиадата в Сърбия, но въпреки това "лъвиците" продължават към полуфиналите на надпреварата, където тази вечер се изправят срещу отбора на Турция от 18.30 часа българско време.
В другия полуфинал пък един срещу друг ще се изправят съставите на Сърбия и Румъния. Мачът помежду им е с начален час 21.00.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи:
Instagram: https://go.bnt.bg/instagram
Facebook: https://go.bnt.bg/facebook
LinkedIn: https://go.bnt.bg/linkedin
TikTok: https://go.bnt.bg/tiktok
Националният отбор по волейбол на България започва срещу Украйна на Silesia Cup 2026
Марчело Абонданца определи разширения състав на България за волейболната Лига на нациите
България ще има две двойки в първия турнир от Купата на нациите по плажен волейбол в Кипър
DARA: Надявам се, че почувствахте "Bangaranga", не мога да повярвам какво се случва!
Свлачища като по учебник. Неизбежна природна стихия или поредица от неизпълнени отговорности?