Волейболните националки до 17 години с първа загуба на Балканиадата в Сърбия

09:23, 09.07.2022
Чете се за: 01:50 мин.
волейболните националки години първа загуба балканиадата сърбия

Българският национален отбор по волейбол за девойки до 17 години допусна първата си загуба на Балканиадата в Сърбия, след като отстъпи с 2:3 (17:25, 20:25, 25:21, 25:22, 9:15) на отбора на домакините.

Двубоят започна трудно за момичетата на Диян Боюклиев, които загубиха първите два гейма, но впоследствие българките намериха своята игра и успяха да спечелят следващите две части.

В четвъртия гейм младите дори "лъвици" наваксаха изоставане от 11:17, за да изравнят резултата в срещата.

За съжаление, българските волейболистки не успяха да използват набрания импулс в петата част, когато загубиха седем от първите осем разигравания. Впоследствие сръбкините контролираха натрупания аванс и след 15:9 в своя полза стигнаха до крайния успех в мача.

По този начин отборът на България допусна първото си поражение на Балканиадата в Сърбия, но въпреки това "лъвиците" продължават към полуфиналите на надпреварата, където тази вечер се изправят срещу отбора на Турция от 18.30 часа българско време.

В другия полуфинал пък един срещу друг ще се изправят съставите на Сърбия и Румъния. Мачът помежду им е с начален час 21.00.

Атанас Атанасов: Ако получим третия мандат, първо ще се обърнем към "Продължаваме промяната"