Волейболните националки до 18 г. с втора загуба на Световното в Мексико

08:55, 22.09.2021
волейбол девойки 18г
Снимка: Костадин Андонов, БФВ

Националният отбор на България за девойки под 18 години загуби от Русия с 0:3 (9:25, 13:25, 17:25) във втория си мач от група D на Световното първенство в Дуранго (Мексико).

С това момичетата на Атанас Петров записаха второ поражение в групата, след като на старта отстъпиха на Аржентина с 1:3. След този успех Русия е първенец с две чисти победи и 6 точки. Българските волейболистки са на четвърта позиция без точка и един спечелен гейм.

Русия доминираше изцяло в мача, не позволи съпротива и спечели и трите гейма с разлика. Двубоят приключи за 65 минути игра. Представителките на „Сборная“ бяха по-добри на всички елементи, като особено превъзходството им бе на блок (10 точкови блокади за Русия срещу 1 за България) и на сервис (5 аса срещу 1).

С най-голям актив за България бе Ива Дудова с 11 точки. Ивайла Чавдарова завърши със 7 точки. За победата на Русия реализатор бе Анастасия Капралова с 12 точки. В следващия си двубой националките ни излизат срещу Словакия, на 23 септември от 01:00 часа.

Спортни новини 19.03.2024 г., 06:30 ч.
06:30, 19.03.2024
Александра Фейгин и Александър Златков са единствените двама български представители на световното по фигурно пързаляне
23:20, 18.03.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Фенербахче ще обмисли оттегляне от турската Суперлига в резултат на инцидентите след мача с Трабзонспор
23:17, 18.03.2024
Отнеха 4 точки от актива на Нотингам Форест за нарушаване на финансовите правила на Висшата лига
22:18, 18.03.2024
Кирил Десподов: Силно се надявам хората да се обединят и да подкрепят националния отбор
21:54, 18.03.2024
Чете се за: 04:45 мин.
Илиан Илиев: Реалистично е да гоним първото място в нашата група в Лигата на нациите
21:37, 18.03.2024
Чете се за: 04:37 мин.
Георги Иванов: Ще опитам да се свържа с Бербатов, той, Стилиян и Мартин могат да бъдат полезни за обединението
21:15, 18.03.2024
Чете се за: 03:57 мин.
Спортни новини 18.03.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 18.03.2024