Волейболният Левски не даде гейм на Славия у дома

волейболният левски даде гейм славия дома
Снимка: ВК Левски София
21:24, 29.10.2022
Чете се за: 01:27 мин.

Отборът на Левски София постигна втора чиста поредна победа Националната волейболна лига.

В третия кръг от първенството момчетата на старши треньора Николай Желязков се наложиха с 3:0 гейма (25:22, 25:23, 25:14) над Славия в зала "Левски София". Миналата седмица те се справиха с 3:0 и при гостуването на шампиона Хебър.

Срещу Славия в първия гейм нашият тим взе аванс, който запази до финала му. Във втората част "сините" догонваха съперника и успяха да обърнат развоя в самия края. В третата част волейболистите на Левски бяха категорични.

Най-резултатен за победата бе Венислав Антов със 17 точки. 18-годишният диагонал стана MVP в столичния сблъсък.

14 точки записа посрещачът Владимир Гърков, а със 7 се отчете центърът Николай Захариев.

В следващия си мач момчетата на Николай Желязков приемат Дея спорт на 3 ноември.