Волейболният Левски постигна чиста победа и срещу Дея спорт

волейболният левски постигна чиста победа дея спорт
Снимка: ВК Левски София
20:47, 03.11.2022
Чете се за: 02:52 мин.

Отборът на Левски отново направи силен мач и взе чиста победа срещу отбор, който е със сериозни амбиции за челно класиране в Националната волейболна лига.

В зала "Левски София" волейболистите на треньора Николай Желязков уверено спечелиха с 3:0 гейма (25:17, 28:26, 25:15) домакинството си от 4-ия кръг на първенството срещу Дея спорт.

"Сините" момчета демонстрираха редица добри изпълнения във всички компоненти на играта, показаха как умеят да вземат аванс, да го запазват или увеличават, а също и да догонват съперника при изоставане.

Последното се случи във втората част, когато дълго време гостите от Бургас имаха преднина. При 22:24 на сервис застана 15-годишният ни разпределител Симеон Николов.

Той направи 2 аса, а резултатът стана 25:24 за нас. "Сините" състезатели издържаха на напрежението в последвалата размяна на точки и спечелиха с 28:26.

Първата и третата част минаха по сценария с натрупване и увеличаване на аванса, за да се стигне след час и 20 минути до категоричното 3:0.

Отново най-резултатен за Левски бе 18-годишният диагонал Венислав Антов. Този път той наниза 21 точки.

3 от тях бяха от начален удар, колкото аса записа и Владимир Гърков. Той завърши с 12 точки.

При блокадите номер 1 бе Светослав Гоцев с 4. Центърът реализира общо 8 точки.

По 2 успешни блока отидоха на сметката на Мони Николов и Алехандро Торо. Аржентинският посрещач показа високо ниво и в третия си мач за Левски, гарнирано с 10 точки.

Либерото и капитан на тима Владислав Иванов завърши с 64 процента позитивно и 42 отлично посрещане.

Симеон Николов бе избран за MVP на двубоя.

Преди този мач "сините" победиха с 3:0 шампиона и носител на Купата и Суперкупата на България Хебър и Славия, а на старта на сезона паднаха с 2:3 от Монтана.

С 10 точки те заемат третата позиция във временното класиране на точка от лидера ЦСКА, а втори също с 10 точки е Монтана.

В неделя Левски гостува на вицешампиона Нефтохимик. Мачът в Бургас е от 18 ч.