Дело срещу кмета на Дупница Първан Дангов се връща от ВКС на Районен съд - Дупница за ново разпределение за избор на съдия-докладчик на принципа на случайния подбор, съобщиха от пресцентъра на ВКС.
Това се налага, защото проверка е показала, че не всички съдии от Районния съд са си направили самоотвод по делото - съдиите от гражданското отделение на съда.
Тези обстоятелства не позволяват на ВКС да образува производство за определяне на друг, еднакъв по степен съд за разглеждане на делото срещу кмета на Община Дупница. Поради това това не би могло да се приеме, че Районен съд – Дупница не може да образува състав за разглеждане на делото. Върховният съд посочва, че чак след изчерпване на всички съдии от състава на съда в Дупница и при наличие на предпоставките по закон делото следва отново да се изпрати на ВКС.
На 13 май бе повдигнато обвинение на кмета на Дупница Първан Дангов за престъпление срещу личността на временно изпълняващия длъжността началник на полицията в Дупница главен инспектор Йордан Зарев.
Постоянен арест за бащата и сина, обвинени във въоръжен грабеж в „Красно село“
Над 11,5 млн. лева недекларирана валута е задържана на „Капитан Андреево“ през 2025 годна
100 000 лева гаранция за шефа на АГ болница в Пловдив, обвинен за присвояване на милиони
При обира в „Красно село“ заплашили продавачката с предмет, приличащ на ръчна граната
След трагедията в Кран Монтана: Траур, разследване и идентифициране на жертвите