Втора хакерска атака срещу сайта за национално преброяване. И този път тя е неуспешна.
След като часове след пускането на системата хакери се опитаха да направят пробив, снощи около 19.00 ч. е подета нова по-силна атака, отчетена от Държавната агенция за електронно управление.
Снощи сайтът отново даваше грешки заради претоварване. В момента работи и регистрацията е възможна, отнема средно между 10 и 15 минути. Към 7.00 часа тази сутрин онлайн се бяха преброили 62140 души.
След като системата генерира вашия уникален преброителен код, можете да го предадете на един от 27 000 преброителя, които тръгват по адресите на 18 септември. Ако не искате физически контакт, на вратата ви ще бъде залепен стикер с името и телефона на преброителя, който ви е посетил и с когото трябва да се свържете.
Препоръката е да не търсите Националния статистически институт преди да ви е посетил преброител.
Столичният булевард „Цар Освободител“ става пешеходен в уикендите през август
Тържествено честване по повод 189 години от рождението Васил Левски се проведе в НИМ
След срещата на върха Украйна - Югоизточна Европа: България одобри декларацията от Киев
След акция край Сливен: Дрон засне камиони в нарушение на АМ "Тракия", три тира са спрени от движение (СНИМКИ)
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач