Френският президент Еманюел Макрон за втори път в рамките на 3 дни ще бъде домакин на извънредна среща по повод войната в Украйна. Срещата ще се проведе по-късно днес.
Подобно на форума в понеделник, френският президент е отправил покана към редица европейски лидери, за да обсъдят действията на руската и американската администрация и разговорите им около темата за прекратяване на войната.
Този път срещата ще включва държави, които не бяха поканени в понеделник. Сред присъстващите ще бъдат лидери от три балтийски страни - Литва, Латвия и Естония, както и от Чехия, Гърция, Финландия, Румъния, Швеция, Белгия и Канада.
Междувременно президентът на Украйна Володимир Зеленски отложи планираното посещение в Саудитска Арабия. Причината, която посочва, е, за да не придаде "легитимност" на срещата между САЩ и Русия.
Очаква се по-късно днес Володимир Зеленски да се срещне в Киев със специалния пратеник за Украйна на Белия дом Кийт Келог.