Втори пореден успех на световното първенство за волейболните национали на България до 17 г.

На осминафиналите България ще срещне Италия или Аржентина утре (27 август).

Волейболни национали на България до 17 г.
Снимка: bvf.bg / Startphoto.bg
19:11, 26.08.2024
Чете се за: 01:57 мин.

Националният отбор на България по волейбол за момчета до 17 години завърши с победа груповата фаза на световното първенство, което се провежда в столицата.

Българите надиграха Мексико с 3:1 (25:17, 25:21, 19:25, 25:15) в зала "Левски София" и записаха втори пореден успех след вчерашния над Тайван. С актив от две победи и една загуба националите останаха на трето място в класирането. Първи е тимът на Испания, а втори – Тайван.

На осминафиналите националният тим на България ще срещне Италия или Аржентина утре (27 август).

Началото на мача беше убедително за българския състав и бързо резултатът стигна да 6:3. На моменти мексиканците успяваха да се приближат и за кратко поведоха – 10:9. Българите обаче направиха седем поредни точки и предрешиха изхода на гейм с нови четири поредни точки – 25:17.

Втората част започна още по-категорично за България, като националите взеха аванс от 8:3. Впоследствие мексиканците скъсиха дистанцията и предизвикаха прекъсване от щаба на България при 13:13. В тези минути мачът бе равностоен, а Мексико обърна резултата за 17:16. Българите отговориха с три поредни точки и стигнаха до три геймбола при 24:21, реализирайки първия за 25:21.

В третия гейм Мексико започна по-активно и поведе със 7:6. Съставът на България направи четири поредни точки, но тимът на Мексико пак си върна водачеството и след 21:16, приключи частта при 25:19.

След равностойно начало на четвъртия гейм до 7:7, последва българска серия от пет поредни точки. Националите дръпнаха с 19:10 и приключиха срещата при 25:15.

ДСБ: В кабинета "Главчев 2" има нови бомби, заложени от Пеевски
Политическият понеделник: Три министерски смени и избори на 27 октомври