Женската тенис асоциация (WTA) обяви прибавянето на нови два турнира на клей към календара за сезон 2021.
Надпреварите ще се проведат в Парма и Хамбург и ще бъдат от катеогрията WTA 250.
Турнирът в италианския град ще започне на 17 май, а седмица по-късно същите кортове ще приемат и състезание от календара на ATP.
По този начин градът, който е част от провинция Емиля-Романя ще има особено значение в подготовката на тенисистите за Ролан Гарос, който започва на 24 май с квалификациите.
Началото на основната схема в Париж пък е на 30 май.
Хамбург ще приеме турнир от сериите WTA 250 в седмицата, която стартира на 5 юли. Надпреварата ще съвпадне с втората седмица на Уимбълдън.
България обяви състава си за Балканиадата по лека атлетика до 18 години в Нове Место
Серхио Агуеро подкрепи Хулиан Алварес в желанието му да напусне Атлетико Мадрид
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"