Яник Синер се класира за четвъртфиналите в Хертогенбош

19:37, 14.06.2023
Чете се за: 01:42 мин.
яник синер първият поуфиналист мастърса маями

Италианецът Яник Синер откри с победа сезона си на трева, след като надигра в два сета казахстанеца Александър Бублик в мач от втория кръг на турнира от сериите АТР 250 в Хертогенбош, Нидерландия.

Поставеният под №2 Синер се наложи с 6:4, 6:2 над винаги непредвидимия Бублик за 85 минути игра и по този начин се класира за четвъртфиналите на надпреварата.

За участващият с "уайлдкард" италианец това бе трета поредна победа в същия брой мачове срещу Александър Бублик, като в хода на днешния двубой той записа три пробива срещу нито един за неговия съперник.

Така, Яник Синер си уреди среща в четвъртфиналите на турнира срещу Емил Руусувуори, който по-рано днес елиминира 7-ия в схемата Юго Умбер от Франция след 6:2, 6:7(6), 6:4.

В друга от четвъртфиналните двойки пък един срещу друг се изправят Макензи Макдоналд от САЩ и Ринки Хиджиката от Австралия. Макдоналд надигра с 6:4, 6:4 поставения под №3 Борна Чорич, докато щастливият губещ от квалификациите Хиджиката се справи с швейцареца Марк Андреа Хюслер след 2:6, 7:5, 6:3.

Ивайло Мирчев: Комисията за депутатските имунитети трябва да си свърши работата много бързо
Протестна демонстрация под мотото "Каховка - това сме ние" в Пловдив (СНИМКИ)