ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Ученик падна от прозорец на столична гимназия
Чете се за: 00:45 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Ясно е кога и срещу кого започва сезон 2021 за Григор Димитров

Чете се за: 00:41 мин.
Тенис
ясно кого започва сезон 2021 григор димитров

Първата ракета на България научи името на първия си съперник през новата кампания, а от организаторите на турнира "Murray River Open" оповестиха кога българския тенисист ще излезе на корта.

19-ят в световна ранглиста ще започне участието си в турнира утре сутрин, а негов съперник ще бъде австралиецът, участващ с уайлдкрад Андрю Харис.

26-годишният тенисист елиминира в първия си мач японецът Таро Даниел след 5:7, 6:4, 7:5. За Харис това бе и дебютен успех в основна схема на турнир от ATP Tour, като до момента той имаше само три загуби и то в квалификациите.

Закономерно това ще бъде първи двубой между Григор и Харис, а срещата беше поставена пета в програмата на "1573 Arena", където мачовете започват в 02:00 часа сутринта българско време.

Това означава, че Григор ще излезе на корта около 9-10 часа сутринта в зависимост от развоя и на другите срещи.

При успех на хасковлията, в следващия кръг той ще срещне победителя от двойката Томи Пол - Алексей Попирин.

За първата ни ракета този турнир е генерална репетиция за започващия на 8 февруари Australian Open. В надпреварата "Murray River Open" участват още играчи като Стан Вавринка, Феликс Ожие-Алиасим, Борна Чорич, Каспер Рууд, Дан Еванс и др.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?